קניית קרקע חקלאית – שאלות ותשובות

הופכים קרקעות לנכסים - אדמה א.ר. לוגיסטיק נדל"ן
הופכים קרקעות לנכסים – אדמה א.ר. לוגיסטיק נדל"ן

מדוע כדאי לבצע רכישת קרקע חקלאית?

הקרקע אותה תרכשו תשמש אתכם לצורכי השקעה בטוחה. עם הזמן הקרקע שרכשתם תעלה את שוויה בצורה עצמאית מהסיבה הפשוטה שככל שעובר הזמן, מספר הקרקעות בארץ קבוע אך האוכלוסיה ממשיכה לגדול והביקוש ממשיך לעלות.

מהי ההגדרה הנכונה לקרקע חקלאית?

קרקע חקלאית הינה קרקע שנועדה לשמש ליצור תוצרת חקלאית, לגידול פרחים, למשתלה, לגידול בעלי חיים או להחזקתם או למרעה להם, או להחזקת ציוד חקלאי או מלאי חקלאי.

מדוע שטחי חקלאות נמכרים לבנייה?

מאז שנות ה-90 של המאה הקודמת יש ירידה רצינית במספר החקלאים, בתוצרת החקלאית וביצוא החקלאי. במקביל ירד התוצר הגולמי החקלאי מ-3.3% ל-2.9% מכלל התוצר במשק. בשנת 2005 שיעור המועסקים החקלאות עמד על 2.4% (לעומת 2.9% בשנת 2000). היצוא החקלאי ירד אף הוא בין השנים 1995-2000 מ-4.1% מכלל הייצוא ל-2.5% בשנת 2000. לכן חקלאים מעדיפים למכור את שטח האדמה ולהרוויח ממנו סכומים גבוהים בהרבה מאשר עבודתם החקלאית.

מדוע כדאי לבצע קניית קרקע חקלאית בפרדס חנה-כרכור?

מדובר באזור בו הביקוש לקרקע למגורים עולה ואחוז החקלאות יורד ולכן היתכנות של הפשרת קרקעות חקלאיות בעתיד הקרוב אפשרית מאוד.
בערך משנת 2003 חל עיבוי מסיבי של אוכלוסיה שהגיעה ממרכזי הערים הגדולות. שכונות קמות מסביב ובתוך אזורי המגורים. איכות האוכלוסיה עולה ויחד איתה החינוך, התשתיות ועוד.